TaxPress nr 27/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „Fiskus wysyła listy do firm ws. ulgi B+R. Straszy błędami i kontrolą”, którym Monika Pogroszewska informuje o wzmożonych działaniach organów podatkowych mających na celu weryfikację prawa do korzystania z ulgi B+R. Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Spółka nie oddała pożyczki, ale fiskus nie naliczy jej przychodu – interpretacja podatkowa”.

Ważny jest także artykuł Radosława Jankiewicza pt. „Nowa matryca VAT – wznowienie prac legislacyjnych” informujący, że w ubiegłym tygodniu projekt nowelizacji ustawy o VAT przewidujący tzw. nową matrycę stawek VAT przeszedł pierwsze czytanie w Sejmie. Polecamy także Państwa uwadze tekst Redakcji INFOR.PL pt. „Obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności (split payment) od 1 września 2019 r.” dotyczący zastąpienia systemu odwróconego obciążenia mechanizmem podzielonej płatności.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „PIT: ulga dla sprzedających mieszkanie z nowym (starym) warunkiem”, w którym autor omawia nowe interpretacje indywidualne dotyczące prawa do korzystania z ulgi mieszkaniowej. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Zerowy PIT nie dla firm, młodzi przedsiębiorcy od sierpnia idą na zlecenie” tego samego autora.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Podatek od sprzedaży detalicznej – podwójny ciężar dla handlowców”, w którym Paweł Rochowicz tłumaczy konsekwencje wyroku TSUE unieważniającego decyzję Komisji Europejskiej w sprawie zgodności z prawem unijnym podatku od sprzedaży detalicznej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.