TaxPress nr 26/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu dwa artykuły Agnieszki Pokojskiej pt. „Estoński CIT. Termin złożenia CIT-8E znów przesunięty” oraz artykuł pt. „PGK może korzystać z niektórych przywilejów”.

Ważny jest też artykuł Wiesławy Moczydłowskiej pt. „Ulga na złe długi – dobre wiadomości dla podatników”, a także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Limit nieprzekroczony, a gotówką nie zapłacisz”, w którym autorka omawia wyrok NSA, zgodnie z którym podatnik regulując należności z tytułu umowy najmu zawartej na czas nieokreślony powinien płacić wyłącznie w formie bezgotówkowej, nawet jeżeli czynsz nie przekracza 15 tys. zł.

Istotne jest również artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej oraz Mariusza Szulca pt. „Praca zdalna za granicą czasem z PIT w Polsce”, jak i artkuł Joanny Adamowicz oraz Katarzyny Jędrzejewskiej pt. „Odsetki za zwłokę nie są odszkodowaniem„.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.