TaxPress nr 26/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu dwa artykuły Przemysława Wojtasika pt. „Czy będzie zwolnienie z podatku od subwencji z Polskiego Funduszu Rozwoju” oraz pt. „Ulga na antycovidową produkcję nie zostanie odebrana firmie – interpretacja podatkowa”.

Ważny jest też artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Pakiet Slim VAT 2 uchwalony przez Sejm” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Kasy online połączone z Centralnym Repozytorium w Krajowej Administracji Skarbowej, czyli nowe obowiązki przedsiębiorców”, w którym autor omawia wydane interpretacje w zakresie obowiązku posiadania kas online oraz wskazuje co należy zrobić, jeżeli podatnik nie zdąży do 1 lipca zainstalować wymaganego urządzenia.

Istotny jest także artykuł Reginy Skibińskiej pt. „Polski Ład: Rzecznik MŚP chce lepszych przepisów podatkowych dla przedsiębiorców” oraz Przemysława Wojtasika pt. „Jedzenie dla pracowników na kwarantannie jest podatkowym kosztem firmy – interpretacja podatkowa”.

Polecamy też tekst Pawła Rochowicza pt. „Holenderski list żelazny w Polsce”, w którym autor informuje o propozycji ogłoszonej przez Ministerstwo Finansów, dotyczącej wprowadzenia odrębnego systemu wydawania interpretacji dla dużych inwestorów.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.