TaxPress nr 25/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Natalii Stępień pt. „Połączenie spółek nie przekreśla prawa do rozliczenia strat” oraz artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Dostosowanie firmowych systemów można odliczyć w czasie”.

Ważny jest też artykuł Aleksandry Tarki pt. „Korekta po czasie nie powstrzyma blokady”, a także artykuł Krzysztofa Kaźmierskiego oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „Grupy VAT pół roku później i z dodatkowymi obowiązkami”.

Istotne jest również artykuł Marka Siudaja pt. „Polski Ład 2.0 z podpisem prezydenta. Od 1 lipca PIT wyniesie 12 proc.” oraz artkuł Lidii Rubińskiej pt. „Nieodpłatne użyczenie lokalu uchodźcy z Ukrainy bez PIT”.

Polecamy też tekst Janiny Fornalik pt. „Obowiązkowe faktury ustrukturyzowane przesunięte na 1 stycznia 2024 roku”, w którym autorka przedstawia jakie wyzwania czekają przedsiębiorców w związku z wdrożeniem Krajowego Systemu e-Faktur oraz informuje, że obowiązek wystawiania e-faktur został przesunięty na 1 stycznia 2024 roku.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.