TaxPress nr 25/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Tylko umowa pisemna da preferencje podatkowe w IP Box” oraz Moniki Pogroszewskiej „1 lipca wraca obowiązek raportowania podatkowych schematów transgranicznych”.

Ważny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „VAT: jakie zmiany dot. białej listy”, w którym Wojtasik donosi o poprawie przez fiskusa zasad działania wykazu podatników VAT. Ponadto godnym uwagi jest artykuł redakcji Gazety Prawnej pt. „Nowy jednolity plik kontrolny od 1 października 2020”.

Istotny jest także artykuł Pawła Rochowicza pt. „Kiedy wynagrodzenie prawnika jest kosztem podatkowym”, w którym autor opisuje wydaną 29 czerwca interpretację Krajowej Informacji Skarbowej, odnoszącą się do możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wynagrodzenie prawnika. Na uwagę zasługuje również kolejny tekst Przemysława Wojtasika pt. „PIT: wynajmujący nie musi naliczać przychodu od opłat do spółdzielni czy wspólnoty”.

Ponadto polecamy artykuł Pawła Rochowicza pt. „Uczciwości nie dowodzi się biurokracją – wyrok WSA”, w którym autor opisuje wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczący zachowania należytej staranności w sprawie związanej z podatkiem u źródła.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.