TaxPress nr 25/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Jacka Wojtacha pt. „Zmiany w podatku u źródła od 1 lipca 2019 r.”, w którym autor przypomina, że z początkiem lipca wchodzą w życie zmiany w zasadach poboru podatku u źródła. Za istotny uznaliśmy również tekst Aleksandry Tarki pt. „Usługi pomocnicze w SSE – wyrok NSA” dotyczący prawa do zastosowania ulg strefowych do dochodu uzyskanego z działalności obejmującej proces produkcyjny, w ramach którego poszczególne czynności są zlecane podwykonawcom spoza strefy.

Ważny jest także artykuł Doroty Gajos pt. „VAT od leasingu zwrotnego – Ministerstwo Finansów ogłosiło konsultacje”, w którym autorka informuje, że resort finansów ogłosił konsultacje projektu nowelizacji ustawy o VAT mające na celu opracowanie zasad opodatkowania VAT leasingu zwrotnego. Polecamy także Państwa uwadze tekst Małgorzaty Siwik pt. „Kiedy do sprzedaży nieruchomości stosuje się zwolnienie z VAT”.

Istotny jest także artykuł pt. „Paliwo bez PIT – interpretacje skarbówki”, w którym Przemysław Wojtasik omawia nową linię interpretacyjną dotyczącą rozliczeń w kosztach wydatków na paliwo do auta służbowego, które jest wykorzystywane także do celów prywatnych. Zwracamy również uwagę na tekst Redakcji INFOR.PL pt. „Zwolnienie z PIT dla młodych pracowników i zleceniobiorców od 1 sierpnia 2019 r.” informujący o zasadach zwolnienia dochodów młodych pracowników z PIT zawartych w projekcie nowelizacji ustawy o PIT.

Polecamy także lekturę artykułu Adam Kuchty pt. „Indywidualny rachunek podatkowy dla podatników i płatników od 1 stycznia 2020 r.” dotyczący projektu ustawy o VAT i niektórych innych ustaw przewidującego utworzenie dla podatników i płatników określonych podatków indywidualnych kont przeznaczonych do rozliczeń z fiskusem.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.