TaxPress nr 24/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Mariusza Szulca pt. „Wyższy obrót i zatrudnienie nie zmniejszają zakresu zwolnienia” oraz artykuł Łukasza Zalewskiego pt. „Spółka zarządzająca SSE może skorzystać z jednej preferencji”.

Ważny jest też artykuł Rafała Krysa pt. „Można odzyskać VAT sprzed ponad pięciu lat” oraz artykuł Agaty Dominowskiej pt. „Brak NIP na fakturze, a prawo do odliczenia VAT”.

Istotne jest również artykuł Aleksandry Tarki pt. „Kontrakt zerwany, a co z kosztami? Za siłę wyższą nie można karać podatnika”, a także artkuł Juli Modzelewskiej oraz Pawła Majewskiego pt. NSA: Zakończenie działalności nie blokuje prawa do podatku liniowego”.

Polecamy też tekst Michaliny Topolewskiej pt. „Opóźnienie w składkach od zlecenia nie ma wpływu na dopłaty do pensji”, w którym autorka omawia wyrok NSA wydany w sprawie utraty prawa do dofinansowania wynagrodzeń przeznaczonych dla niepełnosprawnych pracowników.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.