TaxPress nr 24/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Kaźmierskiego pt. „Nie każdy odpis amortyzacyjny może być kosztem podatkowym” oraz Łukasza Zalewskiego pt. „Zwolnienia z CIT: Nowa mapa pomocy regionalnej coraz bliżej”.

Ważny jest też artykuł Mariusza Szulca pt. „Co to jest „stałe miejsce prowadzenia działalności”? Wyrok TSUE może mieć kolosalne znaczenie w kontekście VAT” oraz artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Ulgi w podatkach dochodowych i szybszy zwrot VAT za bezgotówkowe płatności elektroniczne”, w którym autorka informuje o ogłoszonych przez Ministerstwo Finansów dwóch pakietach rozwiązań, które mają zachęcić przedsiębiorców do prowadzenia bezgotówkowej sprzedaży.

Istotny jest także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „PIT liniowy można połączyć z ryczałtem – interpretacja podatkowa” oraz Przemysława Wojtasik pt. „Zwrot wydatków za ładowanie samochodu elektrycznego jest dodatkowym przychodem i należy go opodatkować”.

Polecamy też tekst Darii Lesner pt. „WSA: Podejrzenie zakażenia koronawirusem uzasadnia przywrócenie terminu”, w którym autorka omawia wyrok WSA w Bydgoszczy, w którym sąd stanął po stronie podatnika, twierdząc, że fiskus nie powinien oczekiwać podejmowania czynności zawodowych przez osobę, która podejrzewa zakażenie wirusem COVID-19.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.