TaxPress nr 24/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Podatek u źródła: koronawirus odsunął restrykcje do 2021 r” oraz „Koronawirus: ulga tylko z nazwy estońska tego samego autora”, w którym Rochowicz powraca do wątku podatku estońskiego, który zgodnie z zapowiedziami miałby obowiązywać od 2021 roku.

Ważny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Będzie siedem dni na zgłoszenie płatności na rachunek spoza białej listy” oraz Tomasza Krywana pt. „Co jest a co nie jest fakturą elektroniczną?”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „PIT: w czasie epidemii koronawirusa wcale nie jest łatwiej o ulgę mieszkaniową”, w którym autor zwraca uwagę, że epidemia koronawirusa nie ma wpływu na liberalizację zasad stosowania ulgi mieszkaniowej. Na uwagę zasługuje również tekst Mariusza Szulca pt. „Nie ma PIT od zwrotu prowizji i opłat bankowych”.

Ponadto polecamy artykuł Aleksandry Tarki pt. „Bez sprawy nie ma sporu – uchwała NSA ws. skargi na bezczynność”, w którym autorka opisuje pierwszą wydaną w poszerzonym składzie uchwałę Naczelnego Sądu Administracyjnego, po tzw. lockdownie spowodowanym występowaniem epidemii.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.