TaxPress nr 24/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Leasingowa ciuciubabka” dotyczący stosowania nowych przepisów w zakresie rozliczeń opłat leasingowych. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Jak rozliczać koszty bezpośrednie z kontraktów długoterminowych – interpretacja podatkowa”, w którym Tomasz Ulatowski zwraca uwagę na interpretację indywidualną dotyczącą rozliczenia w kosztach wydatków poniesionych w związku ze świadczeniem usług rozliczanych etapami.

Ważny jest także artykuł Pawła Rochowicza pt. „VAT: opodatkowanie posiłków na wynos trafi do TSUE” dotyczący pytania prejudycjalnego, z którym wystąpił do Trybunału Naczelny Sąd Administracyjny. Polecamy także Państwa uwadze tekst Redakcji INFOR FK pt. „Prace nad nową matrycą VAT nie są kontynuowane” informujący o nowej wypowiedzi przedstawicieli ministerstwa finansów, z której wynika, że resort nie zamierza kontynuować prac nad nowelizacją ustawy o VAT wprowadzającą nową matrycę stawek VAT i Wiążącą Informację Stawkową.

Istotny jest także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Sądy przyznają 50-proc. koszty informatykom zakwestionowane przez skarbówkę” informujący, że sądy wydają korzystne wyroki w zakresie stosowania preferencyjnych kosztów autorskich do honorariów informatyków. Zwracamy również uwagę na ważny tekst Aleksandry Tarki pt. „Nie udało się obejść 70 proc. PIT od wypłaty odszkodowania dla byłego prezesa – wyrok NSA”.

Polecamy także lekturę artykułu Moniki Pogroszewskiej pt. „Podatek u źródła: Urząd Skarbowy bierze pod lupę zagraniczne rozliczenia”, w którym autorka omawia problemy związane ze stosowaniem nowych zasad poboru podatku u źródła.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.