TaxPress nr 23/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „MF zapowiada kolejne ulgi podatkowe” oraz Magdaleny Pancewicz pt. „Jak na podatek dochodowy wpływa finansowanie wewnętrzne”.

Ważny jest też artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Ewidencja VAT bez symbolu MPP” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Grupa VAT złoży jedną wspólną deklarację”, w którym autor informuje o ogłoszonych przez Ministerstwo Finansów prekonsultacjach dotyczących grupy VAT.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Koszty poniesione w czasie pandemii mogą być rozliczane nawet jeśli wystąpiła przerwa w działalności” oraz Aleksandry Tarki pt. „Fiskus dostanie swoje drugi raz – WSA o opodatkowaniu wypłaty z zysku po przekształceniu spółki cywilnej w spółkę z o.o.”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Urzędnik musi stać na straży praworządności”, w którym autorka omawia wyrok WSA w Łodzi, w którym sąd stanął po stronie podatnika, twierdząc, że obliczając limit kosztów nabycia usług niematerialnych, należy brać pod uwagę przychody związane z działalnością opodatkowaną.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.