TaxPress nr 23/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Estoński CIT w Polsce z wieloma zastrzeżeniami”. Ponadto za istotny uznaliśmy również tekst redakcji Gazety Prawnej pt. „Prof. Mączyńska: Estoński CIT zmniejsza ryzyko, które podejmują przedsiębiorcy”, w którym cytowana jest Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego odnosząca się do pomysłu wprowadzenia „estońskiego CIT” w Polsce.

Ważny jest także artykuł Wiesławy Moczydłowskiej pt. „Kasa fiskalna kupiona za wcześnie też daje prawo do ulgi” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „Senat za uszczelnieniem systemu podatkowego”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Prezes z własną firmą i liniowym PIT, gdy świadczy dla spółki także usługi doradcze – interpretacja podatkowa”, w którym autor opisuje interpretację organu podatkowego dotyczącą opodatkowania członka zarządu, który równocześnie świadczy usługi doradcze dla spółki. Na uwagę zasługuje również tekst Sylwii Szutko „Złagodzenie warunków korzystania z ulgi na złe długi w PIT i CIT”.

Ponadto polecamy artykuł Marka Isańskiego pt. „Czy „hodowanie” przez fiskusa odsetek za zwłokę jest legalne”, w którym autor zwraca uwagę na zjawisko wszczynania przez skarbówkę postępowań za odległe okresy rozliczeniowe, w przypadku których nie są dokonywane kontrole na bieżąco.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.