TaxPress nr 22/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Wydatki na wynajmowaną nieruchomość nie przepadną” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „Rozliczenie wstecz może fałszować wartość otrzymanego rabatu”.

Ważny jest też artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Kasy fiskalne w myjniach samochodowych nieco później” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Sprzedaż za złotówkę nie pozbawia prawa do odliczenia VAT”.

Istotne jest również artykuł Przemysława Wojtasika pt. „NSA wydał ważny wyrok ws. darmowych polis dla pracowników” oraz artkuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Ministerstwo Finansów szykuje kalkulatory do obliczania PIT”.

Polecamy też tekst Przemysława Wojtasika pt. „Przejście z ryczałtu na skalę to też nowe rozliczenia z ZUS„, w którym autor zwraca uwagę, że przy zmianie formy opodatkowania również zmianie ulegnie wysokość oraz sposób kalkulacji składki zdrowotnej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.