TaxPress nr 22/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Sobczaka pt. „MF: Ulgi dla firm na innowacyjność już w przyszłym roku” oraz Aleksandry Tarki pt. „Wydatki na kaski i odzież ochronną do jazdy motocyklem firmowym są kosztem podatkowym – wyrok NSA”.

Ważny jest też artykuł Pawła Rochowicza pt. „Prostsze rozliczenia VAT od internetowej sprzedaży” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Coraz bliżej SLIM VAT 2″, w którym autor przytacza i opisuje projekt najważniejszych zmian w ustawie o VAT oraz w prawie bankowym, wprowadzony poprzez przyjęty przez rząd pakiet SLIM VAT 2.

Istotny jest także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Fiskus już łatwo nie uzna wynajmującego za firmę – uchwała siedmioosobowego składu NSA” oraz Marcina Szymankiewicza pt. „Jak ustalić PIT od używania aut elektrycznych”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Uchwała NSA ws. sądowej kontroli wszczynania postępowań karnych skarbowych”, w którym autorka omawia wydaną przez NSA uchwałę, mającą na celu zaprzestanie instrumentalnego wszczynania postępowania karnego skarbowego przez fiskus.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.