TaxPress nr 22/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Firmy korzystające z ulg inwestycyjnych: redukcja etatów to uchybienie niezbyt rażące”.

Za istotny uznaliśmy również tekst Pawła Rochowicza pt. „Tarcza 4.0: wsparcie także dla bankrutów”, w którym autor donosi, że w uchwalonej najnowszej wersji tarczy antykryzysowej zostały zawarte przepisy, ułatwiające skorzystanie z ulg w podatku dochodowym dla nowych inwestycji.

Ważny jest także artykuł Tomasza Cichońskiego pt. „Ważny termin dla przedsiębiorców. 1 lipca zacznie obowiązywać nowa matryca VAT” oraz Jolanty Ojczyk pt. „Polska pomoże Słowacji walczyć z luką w VAT”.
Istotne są także dwa artykuły Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus nie weźmie PIT od testów na koronawirusa zafundowanych pracownikom”, oraz „Podatkowy sposób na zdalną pracę”.

Ponadto polecamy artykuł Aleksandry Tarki pt. „Blokada rachunków bankowych przez skarbówkę”, w którym autorka opisuje wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu dotyczący nałożenia blokady na rachunek podatnika przez organ skarbowy.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.