TaxPress nr 22/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Rafała Mierkiewicza pt. „Podział przez wydzielenie a dochód z udziału w zyskach” omawiający nowy wyrok NSA w zakresie powstania przychodu z tytułu objęcia składników majątku spółki na skutek tzw. podziału przez wydzielenie. Za istotny uznaliśmy również tekst Mariusza Kozłowskiego pt. „Ceny transferowe: strata z lat poprzednich nie wpływa na obowiązek dokumentacyjny – interpretacja podatkowa”.

Ważny jest także artykuł Piotra Ciszewskiego pt. „Centralny Rejestr Faktur, czyli nowe narzędzie do walki z nadużyciami w VAT” w którym autor informuje, że pierwszego lipca zostanie utworzony system monitorujący dane ze wszystkich wystawionych faktur. Polecamy także Państwa uwadze tekst Aleksandry Tarki pt. „Przedłużenie terminu zwrotu VAT: gdy fiskus chodzi na skróty, musi się liczyć z porażką” informujący o wyroku, w którym WSA orzekł o prawidłowości działań organu mających na celu przedłużenie terminu zwrotu VAT.

Istotny jest także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Jakie wydatki może odliczyć przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w miejscu zamieszkania”, w którym autorka zwraca uwagę na kolejną korzystną dla podatników interpretację indywidualną. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Czy w kosztach można rozliczyć stratę powstałą w wyniku kradzieży pieniędzy z konta przez hakerów”.

Polecamy także lekturę artykułu Moniki Pogroszewskiej pt. „Podatek cyfrowy: polski fiskus rozliczy Google, Amazon, Facebooka i Apple”, informujący o decyzji ministerstwa finansów dotyczącej wprowadzenia w Polsce tzw. podatku cyfrowego.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.