TaxPress nr 21/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Kaźmierskiego oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „Fiskus domaga się podatku u źródła – wbrew przepisom i sądom” oraz Mariusza Szulca pt. „Bruksela opublikowała plan reformy unijnego CIT”.

Ważny jest też artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Faktury potwierdzające koszty spółka może przechowywać w wersji elektronicznej” oraz artykuł Alicji Kostyry pt. „Jak zabezpieczyć się przed błędami w JPK”, w którym autorka informuje o narzędziach udostępnionych przez Ministerstwo Finansów, które mają wspomóc poprawne wypełnienie JPK.

Istotny jest także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Crowdfunding: biznesowa zbiórka w Internecie bez PIT i podatku od spadków i darowizn” oraz Filipa Wawrzaka oraz Przemysława Mazura pt. „Praca zdalna z innego kraju wpływa na zakres obowiązków pracodawcy”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „NSA: odpowiedzialność członka zarządu za zobowiązania podatkowe spółki”, w którym autorka przytacza wyrok NSA, w którym sąd nie zgodził się na zwolnienie z odpowiedzialności prezesa spółki zamieszanej w oszustwa podatkowe.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.