TaxPress nr 21/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Estonia, czyli legalny raj podatkowy”.

Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Amortyzacja: jeśli firma nie płaci podatku przez epidemię, może przesunąć koszty na przyszłe lata”, w którym autor opisuje opinię zabezpieczającą wydaną przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej dotyczącą legalności obniżania stawek amortyzacji.

Ważny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Ulga na złe długi: firma odzyska VAT, nawet gdy dłużnik się likwiduje – opinia rzecznika generalnego TSUE” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „Wirtualne kasy fiskalne już od 1 czerwca”.
Istotny jest także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Sprzedaż M nie zawsze z PIT”, w którym autorka opisuje podstawowe zasady opodatkowania obrotu nieruchomościami prywatnymi w Polsce.

Godnym uwagi jest również tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Zaliczki na PIT później – rozporządzenie już opublikowane”, w którym Koślicki informuje o opublikowaniu w Dzienniku Ustaw rozporządzenia ministra finansów z dnia 1 czerwca w sprawie przedłużenia terminów przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy i zryczałtowanego podatku dochodowego. Ponadto polecamy artykuł Aleksandry Tarki pt. „Podatki: chory w gorączce pisma nie wyśle – WSA o odmowie przywrócenia terminu”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.