TaxPress nr 20/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Raporty o cenach transferowych w nowej formie”.

Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Koronawirus: odroczone lub zmniejszone raty leasingowe mogą być w całości rozliczane w kosztach PIT/CIT”, w którym autor opisuje wyjaśnienie Ministerstwa Finansów, dotyczące rozliczenia w kosztach CIT/PIT rat leasingowych, które są odroczone lub zmniejszone w okresie epidemii koronawirusa.

Ważny jest także artykuł Krzysztofa Sobczaka pt. „Sejm uchwalił przepisy mające uszczelnić system podatkowy” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „Nowy JPK_VAT dopiero od października?”.
Istotny jest także artykuł Tomasza Ciechońskiego pt. „Nieruchomość wspólna, przychód podatkowy tylko męża”, w którym autor opisuje interpretacje dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej dotyczącą powstania przychodu z tytułu sprzedaży nieruchomości.

Godnym uwagi jest również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Skarbówka zaczeka na podatek od pracowników”, w którym Wojtasik opisuje projekt rozporządzenia Ministerstwa Finansów, który przesuwa zapłatę zaliczki na PIT od wynagrodzeń zatrudnionych osób, pracodawcom którzy ponieśli negatywne konsekwencje ekonomiczne w związku z epidemią. Ponadto polecamy artykuł Doroty Gajos-Kaniewskiej pt. „Urzędy skarbowe otwarte tylko trzy dni w tygodniu”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.