TaxPress nr 20/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „Spółka odliczy wydatki na wspieranie nauki, stypendia i ekologię – interpretacja podatkowa”, w którym Monika Pogroszewska informuje, że organy coraz częściej zgadzają się na rozliczenie w kosztach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu. Za istotny uznaliśmy również tekst Aleksandry Tarki pt. „Fiskus nie odpowie, jak dokumentować wydatki – wyrok NSA” dotyczący odmowy wydania interpretacji indywidualnej w zakresie sposobu dokumentowania przez spółkę poniesionych kosztów.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „MF będzie ostrzegało firmy zagrożone nieświadomym udziałem w karuzeli VAT”, w którym Redakcja INFOR FK podaje, że Ministerstwo Finansów zamierza stworzyć Program Ostrzegania Przedsiębiorców. Ważny jest również tekst Pawła Rochowicza pt. „Spór przedsiębiorców z fiskusem o stawkę VAT od dań na wynos”.

Istotny jest także artykuł Doroty Gajos pt. „Twój e-PIT: automatyczna akceptacja zakończona” dotyczący działania nowej usługi Twój e-PIT. Zwracamy również uwagę na tekst Aleksandry Tarki pt. „Zapłata za ograniczenie praw to przychód z innego źródła – wyrok NSA” dotyczący opodatkowania PIT dochodu z ustanowienia służebności gruntowej.

Polecamy także lekturę artykułu Marcina Musiała pt. „Nowa Ordynacja Podatkowa wejdzie w życie w 2021 roku”, w którym autor podaje, że Ministerstwo Finansów przesunęło o rok planowany termin wejścia w życie nowej Ordynacji Podatkowej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.