TaxPress nr 19/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Łukasza Zalewskiego pt. „Spółka komandytowa. Zwolnienie liczy się dopiero od 1 stycznia lub 1 maja” oraz Andrzeja Jagiełły pt. „Rozliczenie w kosztach podatkowych opłaty z tytułu leasingu samochodu osobowego bez limitu”.

Ważny jest też artykuł Pawła Rochowicza pt. „Rozliczenie VAT od opłaty za nocleg podczas konferencji biznesowej okazuje się kłopotliwe” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Fiskus kontra owocowe czwartki. Owoce i soki dla podwładnych są droższe o VAT”, w którym autor przedstawia stanowisko organu interpretacyjnego, zgodnie z którym pracodawca nie może odliczyć VAT od zakupionych artykułów spożywczych takich jak: owoce, soki, jogurty oraz słodycze.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Zastój w działalności z powodu koronawirusa nie wyklucza amortyzacji” oraz Moniki Pogroszewskiej pt. „Uzyskiwanie przychodów z działalności gospodarczej wyklucza możliwość odliczenia kosztów z tytułu praw autorskich”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Interpretacje podatkowe: urzędnik nie może naciągać faktów odpowiadając na wniosek podatnika”, w którym autorka opisuje wyrok Wojewódzkiego Sąd Administracyjnego dotyczący zakresu uprawnień organów podatkowych do samodzielnego ustalania stanu faktycznego przedstawionego we wniosku o interpretację.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.