TaxPress nr 19/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Sobczaka pt. „Przedsiębiorcy apelują o dłuższy czas na rozliczenie podatków”.

Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Tarcza antykryzysowa: subwencja z Polskiego Funduszu Rozwoju bez podatku, wydatki w kosztach”, w którym autor opisuje wyjaśnienie Ministerstwa Finansów dotyczące zasad opodatkowania subwencji przyznanych firmom, które straciły przez epidemię koronawirusa.

Ważny jest także artykuł Pawła Rochowicza pt. „Koronawirus: problemy z certyfikatami maseczek ochronnych a stawka VAT” oraz tekst tego samego autora pt. „Czy lokale usługowe muszą płacić za najem w czasie zamknięcia galerii handlowych”. Istotny jest także artykuł zespołu GAZETAPRAWNA.PL pt. „Będą ulgi podatkowe dla kupujących nieruchomości. Jest projekt ustawy”.

Godnym uwagi jest również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Tarcza antykryzysowa: czas na zapłatę odroczonego podatku od pracowniczych wynagrodzeń”, w którym autor przypomina, że do 1 czerwca przedsiębiorcy mają czas na zapłacenie zaliczki na PIT od marcowych oraz kwietniowych pensji oraz Aleksandry Tarki pt. „Fiskus naciąga zasady – WSA o wyłączeniu pracownika KAS z udziału w postępowaniu odwoławczym”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.