TaxPress nr 19/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Wydatki spółki zagranicznej kosztem w polskiej firmie” dotyczący wyroku NSA w zakresie możliwości rozliczenia w kosztach wydatków zagranicznej spółki matki, którymi następnie zostanie obciążona polska spółka córka. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Przedłużenie terminu do złożenia zeznania i wpłaty podatku”, w którym Redakcja INFOR FK informuje, że Minister Finansów wydał rozporządzenie przedłużające termin złożenia zeznania CIT-8 i CIT-8AB.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Pawła Rochowicza pt. „TSUE: budowlany VAT należy się dopiero po odbiorze prac” omawiający wyrok, w którym Trybynał orzekł o momencie powstania obowiązku podatkowego w VAT przy świadczeniu usług budowlanych. Ważny jest również tekst Marcina Szymankiewicza pt. „1 maja weszły w życie przepisy o kasach fiskalnych online”.

Istotny jest także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Koniec problemów z najmem. Ministerstwo planuje reformę” informujący, że resort finansów pracuje nad reformą ustawy o PIT przewidującą nowe zasady opodatkowania najmu. Zwracamy również uwagę na tekst Pawła Rochowicza pt. „Samozatrudnienie: rząd jednak zweryfikuje jednoosobowe firmy”.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Karta Praw Podatnika wskaże podstawowe prawa podatników”, w którym Alicja Fal informuje, że w ubiegłym tygodniu trafił do Sejmu projekt ustawy porządkującej podstawowe prawa podatników i obowiązki, jakie mają wobec nich organy podatkowe.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.