TaxPress nr 18/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Radosława Urbana pt. „Miejsce umieszczenia paneli solarnych wpływa na rozliczenia z fiskusem” oraz artykuł Patrycji Berezowskiej pt. „Dzień wykorzystania vouchera decyduje o powstaniu przychodu”, w którym autorka przedstawia stanowisko Dyrektora KIS potwierdzające, że przychód ze sprzedaży bonu powstaje w momencie jego realizacji.

Ważny jest też artykuł Wiesławy Moczydłowskiej pt. Darowizna na rzecz OPP samochodu wyceniona w cenach rynkowych” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. Marginalna odpowiedzialność wyłącza z uznania za VAT-owca”.

 Istotny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „MF likwiduje abolicję podatkową, ale jest problem konstytucyjny” oraz artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. Pracujący senior musi wybrać: albo świadczenia, albo ulga”.

Polecamy też tekst Wiesławy Moczydłowskiej pt. NSA: Pełnomocnictwo szczególne odrębne do kontroli podatkowej i postępowania podatkowego”, w którym autorka przedstawia wyrok NSA wydany w sprawie zakresu stosowania pełnomocnictwa szczególnego.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.