TaxPress nr 18/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Agnieszki Pokojskiej pt.”Komplementariusz nie potrąci z góry podatku spółki komandytowej” oraz Przemysława Wojtasika pt. „Spółka komandytowa rozliczy faktury od wspólnika za usługi doradcze – interpretacja podatkowa”.

Ważny jest też artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Każdy bilet wkrótce stanie się fakturą” oraz artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Sprzedaż w systemie Tax Free od 2022 r. będzie możliwa tylko z rejestracją i kasą online”, w którym autorka informuje o informatyzacji systemu Tax Free oraz o warunkach jakie należy spełnić, aby do niego dołączyć.

Istotne są także dwa artykuły Przemysława Wojtasika pt. „Jednoosobowa działalność gospodarcza a rozliczanie w kosztach wydatków na samochody” oraz pt. „Koronawirus. Praca zdalna: firma może naliczyć wyższe koszty pracownikowi z innej miejscowości”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „E-doręczenie pisma od skarbówki do poprawki”, w którym autorka omawia wyrok NSA przeciwstawiający się lekceważeniu przez WSA błędów związanych z elektroniczną wysyłką postanowień i decyzji podatkowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.