TaxPress nr 18/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Uproszczone porozumienia cenowe dla firm z grup kapitałowych od 1 lipca 2019” informujący o nowych przepisach w ustawie o CIT. Za istotny uznaliśmy również tekst Aleksandry Tarki pt. „Jak współkredytobiorca odpowiada za długi” dotyczący wyroku WSA w Poznaniu, w którym sąd orzekł o możliwości rozliczenia w kosztach odsetek od kredytu w razie przystąpienia do długu za wynagrodzeniem.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Fiskus nie może przedłużać terminu zwrotu VAT bez uzasadnienia”, w którym Redakcja INFOR FK omawia ważne orzeczenie NSA dotyczące konieczności uzasadnienia przez organ decyzji o przedłużeniu terminu zwrotu VAT. Ważny jest również tekst Aleksandry Tarki pt. „Wyrok NSA: tzw. bufor w karuzeli VAT nie jest podatnikiem”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Mała firma rozliczy 100% kosztów auta. Nawet bez ewidencji” dotyczący nowych interpretacji, w których Dyrektor KIS potwierdza, że przedsiębiorcy zwolnieni z VAT mogą rozliczyć całość wydatków eksploatacyjnych na auto służbowe bez konieczności prowadzenia ewidencji przejazdu. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Działalność gospodarcza w domu, opłaty za mieszkanie w kosztach” tego samego autora.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Jednoosobowe firmy: masowa weryfikacja firm” dotyczący weryfikacji prawa do korzystania z podatku liniowego przez osoby prowadzące działalność gospodarczą.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.