TaxPress nr 17/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. ”Koronawirus: jak rozliczać straty z epidemii – wyjaśnienia Krajowej Informacji Skarbowej” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „1 maja spółki komandytowe wpadną w niebezpieczną pułapkę”.

Ważny jest też artykuł Kingi Piotrowskiej pt. „Kiedy można anulować fakturę dokumentującą usługi budowlane” oraz artykuł Sławomira Wikariaka pt. „Firmy mogą wykazywać środki z rachunku podzielonej płatności”, w którym autor przytacza orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej, zgodnie z którym środki znajdujące się na rachunku podzielonej płatności powiększają zdolność finansową. Jest to szczególnie korzystne dla podatników biorących udział w przetargach.

Istotny jest także artykuły Krzysztofa Koślickiego pt. „Jednorazowa amortyzacja dla walczących z koronawirusem” oraz Agnieszki Pokojskiej pt. „Ulga IP Box. Współpraca przy dużych zleceniach może wykluczyć 5 proc. PIT?”.

Polecamy też tekst Pawła Rochowicza pt. „Wyjaśnienia trudnego prawa rzadsze i nie zawsze pomocne”, w którym autor przedstawia liczbę wydawanych interpretacji w ostatnich latach oraz analizuje powody ich zmniejszającej się z roku na rok liczby.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.