TaxPress nr 17/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Zapłata gotówką uniemożliwia rozliczenie kosztów podatkowych”.

Za istotny uznaliśmy również tekst Pawła Rochowicza pt. „Większa kontrola kosztów, nowocześniejsze paragony – rząd zmienia przepisy o CIT i VAT”, w którym autor donosi o planowanych zmianach w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych.

Ważny jest także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Urząd ma być konsekwentny ws. przedłużenia terminu na zwrot VAT  – wyrok WSA” oraz Przemysława Wojtasika pt. „Handel komórkami okazał się podatkowym przekrętem”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Ulga ekologiczna: czy zwolnienie z PIT dotacji na ekologiczną inwestycję wyklucza ulgę”. Godnym uwagi jest również tekst tego samego autora „Skarbówka pozwala rozliczać w kosztach PIT/CIT wydatki sfinansowane środkami z urzędu pracy”, opisujący kwestię podatkową dotyczącą pożyczki otrzymanej przez microprzedsiębiorców z Funduszu Pracy oraz tekst pt. „TSUE: Nie trzeba badać powiązań zagranicznego kontrahenta”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.