TaxPress nr 17/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Ograniczenie kosztów usług niematerialnych w CIT blokuje przedsiębiorców” dotyczący efektów wejścia w życie przepisów ograniczających możliwość rozliczenia w kosztach wydatków na usługi niematerialne. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Wymogi w podatku u źródła mogą stać się absurdalne”, w którym Agnieszka Pokojska tłumaczy jak stosować nowe przepisy dotyczące poboru CIT u źródła.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Aleksandry Tarki pt. „Przez brak przepisu budżet zarobi krocie” omawiający wyrok NSA, w którym sąd orzekł o możliwości wystąpienia o zwrot niesłusznie naliczonego VAT zapłaconego w cenie przez nabywcę towaru. Ważny jest również tekst pt. „VAT: przy umowie komisu nie ma dodatkowej usługi – wyrok WSA” tej samej autorki.

Istotny jest także artykuł Adama Kuchty pt. „Progi podatkowe w 2020 r.” omawiający szczegóły propozycji rządu w zakresie zmiany systemu stawek w PIT. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Jaki PIT od dochodów menedżera z programu motywacyjnego”, w którym Przemysław Wojtasik podaje, że organy wydają korzystne interpretacje dotyczące opodatkowania dochodów pracowników z programów motywacyjnych.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „Spór o opinię zabezpieczającą – pierwsza przegrana skarbówki w NSA” informujący o pierwszym wyroku NSA w sprawie odmowy wydania opinii zabezpieczającej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.