TaxPress nr 16/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Bałękowskiego pt. „Weksel to jeszcze nie koszt” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Senat proponuje zmiany podatkowe w związku z wojną w Ukrainie”.

Ważny jest też artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej pt. VAT tam, gdzie zaplecze do własnej dyspozycji” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. Fiskus poprawia ordynację. Zmiany są drobne, ale ważne”.

 Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Firma może zmienić rozliczenia. W lipcu albo w rocznym PIT” oraz artykuł Krzysztofa Bałękowskiego pt. Płatnikiem ten, kto rzeczywiście przekazuje nagrody”.

Polecamy też tekst Wiesławy Moczydłowskiej pt. Zmiany w prawie i przychylność ZUS nie rozwiążą problemu wspólników spółek ze składką zdrowotną”, w którym autorka przedstawia zawiłości interpretacji przepisów dotyczących składki zdrowotnej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.