TaxPress nr 16/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Fiskus bez CIT od zagranicznego serwera – wyrok NSA” dotyczący opodatkowania tzw. podatkiem u źródła wynagrodzenia wypłacanego zagranicznemu kontrahentowi z tytułu usług udostępniania serwerów. Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Dziołaka pt. „Kiedy spółka może sprzedać wyniki prac i skorzystać z ulgi B+R” dotyczący nowej interpretacji Dyrektora KIS w tym zakresie.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Deklaracje JPK i VAT – nie wszystkie błędy będą karane”, w którym Paweł Rochowicz informuje o zmianach w głośnym projekcie nowelizacji ustawy o VAT. Ważny jest również tekst Aleksandry Tarki pt. „VAT: nabycie na własne ryzyko wierzytelności to nie usługa” omawiający nowy wyrok WSA w Poznaniu.

Istotny jest także artykuł pt. „Prosty PIT i zunifikowany podatek dochodowy od biznesu”, w którym Redakcja INFOR FK informuje o wypowiedzi wiceministra finansów dotyczącej nowych rozwiązań w opodatkowaniu PIT dochodów z pracy i działalności gospodarczej. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Sukcesja w firmie: przedsiębiorca nie rozliczy w kosztach majątku otrzymanego od rodziny”.

Polecamy także lekturę artykułu Łukasza Zalewskiego pt. „MF nie wyklucza korekt w raportowaniu schematów”, który dotyczy możliwej aktualizacji objaśnień przepisów o raportowaniu schematów podatkowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.