TaxPress nr 15/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu dwa artykuły Aleksandry Tarki pt. „Sąd: Firm w pandemii nie można różnicować” oraz artykuł pt. „Wsparcie covidowe wliczane do limitu pomocowego”.

Ważny jest też artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej oraz Mariusza Szulca pt. „Poprawki nie wpływają na rozliczenie VAT” oraz artykuł Wiesławy Moczydłowskiej pt. „Po korzystnych orzeczeniach możliwe szersze korzystanie z ulgi na złe długi w VAT”.

 Istotny jest także artykuł Bartosza Gotowały oraz Sylwii Antoniak pt. „Preferencje podatkowe dla pomagających uchodźcom” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Zmiany w obliczaniu składki zdrowotnej z podpisem prezydenta”.

Polecamy też tekst Łukasza Zalewskiego pt. „Analiza ryzyka uzasadnia blokadę rachunku bankowego spółki”, w którym autor omawia wyrok NSA wydany w sprawie możliwości tymczasowego zablokowania przez organ podatkowy rachunku bankowego podatnika.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.