TaxPress nr 15/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Firma nie rozliczy pieniędzy na chodniki przez amortyzację” oraz Łukasza Kluczki pt. „Kontrole cen transferowych – sądy stają po stronie podatników”.

Ważny jest też artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Nowe zasady korekt to problem przy zakupie mediów” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Uszczelnienie VAT w międzynarodowym e handlu coraz bliżej”, w którym autor informuje o zmianach jakie mają zostać wprowadzone w ustawie o VAT.

Istotny jest także artykuły Przemysława Wojtasika pt. „Koronawirus. Koszty podatkowe: przejście z biura do domu daje oszczędności w PIT” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „MF przeciwne rozszerzeniu ulgi internetowej”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Fiskus nie zawsze może dopytywać o PKWiU”, w którym autorka opisuje wyrok WSA, w którym sąd uznał za bezpodstawne odrzucenie przez organ podatkowy wniosku o interpretację, podając jako powód brak wskazanego symbolu PKWiU.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.