TaxPress nr 15/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Zmiany w podatku u źródła kolejny raz później”. Za istotny uznaliśmy również tekst Agnieszki Pokojskiej pt. „Nowe formularze CIT. Uwzględniają ulgę na złe długi”, w którym informuje o wprowadzeniu przez Ministerstwo Finansów zmian do wzorów informacji, oświadczeń i deklaracji dla podatku od osób prawnych.

Ważny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Nie masz na VAT przez koronawirusa – poproś skarbówkę o ulgę” oraz pt. „Firmy potrzebują pieniędzy zablokowanych przez fiskusa na kontach VAT”.

Istotny jest także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Złożenie PIT po 30 kwietnia 2020 a prawo do ulg”, w którym autorka przypomina przepis tarczy antykryzysowej dotyczący złożenia oraz wpłacenia należnego podatku PIT po terminie. Godnym uwagi jest również tekst Krzysztofa Koślickiego „Daninę solidarnościową trzeba wpłacić do końca kwietnia”.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Patryk pt. „WSA: Nie wniesie skargi kasacyjnej ten, kto nie otrzymał uzasadnienia wyroku z jego odpisem”, opisujący wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie, który oddalił wniesienie skargi kasacyjnej przez jedną ze stron.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.