TaxPress nr 15/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „WSA: nie tylko skutki zdarzeń losowych są premiowane w CIT” dotyczący możliwości rozliczenia w kosztach w CIT zapłaconych kar umownych. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Niezgłoszone fiskusowi konto bankowe pozbawi kosztów podatkowych”, w którym Paweł Rochowicz informuje o projekcie nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Aleksandry Tarki pt. „Kosztowne skutki firmy na niby w VAT – wyrok NSA”. Ważny jest również tekst Longiny Grzegórskiej-Szpyt pt. „Alternatywne metody płatności z rachunku VAT od 2020 roku” dotyczący wypowiedzi Teresy Czerwińskiej z ubiegłego tygodnia.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Leasing aut: cesja umowy na inną firmę powoduje utratę prawa do korzystnego rozliczenia” omawiający pierwsze interpretacje dotyczące rozliczenia leasingu samochodów osobowych w razie dokonania cesji umowy leasingu na inną firmę. Zwracamy również uwagę na tekst Redakcji INFOR.PL pt. „Niższa stawka PIT jeszcze w tym roku”, w którym autorzy informują o obietnicach rządu dotyczących obniżenia PIT.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Nowa ordynacja podatkowa – kiedy trafi do Sejmu” informującego, że Rada Ministrów przyjmie niedługo projekt nowej ordynacji podatkowej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.