TaxPress nr 14/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Skarbówka tnie koszty w spółkach komandytowych” oraz Izabeli Wiewiórki pt. „Firmy muszą sprawdzać transakcje swoich klientów”.

Ważny jest też artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej pt. „Brak korekty VAT naliczonego to przestępstwo” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „Przez koronawirusa firmy znikają z rejestru VAT„, w którym autorka porusza problem niedostosowanych przepisów dotyczących wykreślania z urzędu podatników z rejestru VAT do obecnej, pandemicznej rzeczywistości.

Istotny jest także artykuły Moniki Pogroszewskiej pt. „Koronawirus. Pulsoksymetry i koncentratory tlenu dla chorych pracowników kosztem podatkowym” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „Ostatni miesiąc na rozliczenie rocznego PIT”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Stawianie zarzutów, by kupić czas, to łamanie prawa – WSA krytykuje skarbówkę”, w którym autorka opisuje wyrok WSA, w którym sąd podkreśla, że instrumentalne traktowanie procedur wszczęcia postępowania karnoskarbowego to nadużywanie prawa.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.