TaxPress nr 14/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Wiesławy Moczydłowskiej pt. „Spóźnione objaśnienia o kosztach samochodu w firmie”. Za istotny uznaliśmy również tekst Tomasza Ciechońskiego pt. „Ulga na zwalczanie koronawirusa. Darowizna na przeciwdziałanie Covid-19 pozwoli obniżyć podatek”, w którym autor opisuje nową preferencję podatkową tzw. „ulgę na zwalczanie koronawirusa”, „ulgę na przeciwdziałanie Covid-19”.

Ważny jest także artykuł Pawła Rochowicza pt. „VAT od darmowych dostaw na cele walki z wirusem” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „Przygotowania do nowej matrycy stawek VAT trzeba zacząć już teraz”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Ulga dla młodych: urodziny to ostatni dzień na zwolnienie w PIT”, w którym autor porusza temat ulgi dla młodych w postaci zwolnienia z PIT. Godnym uwagi jest również tekst tego samego autora „Koronawirus: mimo spadku dochodu firmy nie mogą zrezygnować z liniowego PIT”.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt.„WSA: skarbówka musi dbać o jasne motywy”, w którym autorka opisuje wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie, dotyczący skargi podatnika, któremu fiskus odmówił zwrotu nadpłaty.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.