TaxPress nr 13/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Zerwana umowa z powodu koronawirusa, problem z kosztami podatkowymi „, w którym autor porusza kwestie dotyczącą odstąpienia od umowy a zaliczeniem z tego tytułu kary bądź odszkodowania do kosztów podatkowych. Za istotny uznaliśmy również tekst tego samego autora pt. „Koronawirus: Laptop do zdalnej pracy w kosztach CIT”.

Ważny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Przywóz sprzętu ochronnego i medycznego bez VAT i akcyzy” oraz pt. „Okresowe przeglądy kas fiskalnych mogą być później”.

Istotny jest także artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Problem kredytobiorców z PIT rozwiązany. Minister podpisał wyczekiwane rozporządzenie”, w którym autorka informuje o podpisaniu przez Ministra Finansów rozporządzenia w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów (przychodów) związanych z kredytem hipotecznym udzielonym na cele mieszkaniowe. Godnym uwagi jest również tekst tej samej autorki „Bez korekty PIT-11 przy błędach w zaliczkach”.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Koronawirus – podatki: tarcza antykryzysowa nie zawiesiła kontroli i wszystkich terminów”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.