TaxPress nr 13/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Uproszczone porozumienia cenowe znajdą się w ustawie”, w którym autor informuje, że Ministerstwo Finansów pracuje nad projektem ustawy przewidującej uproszczone porozumienia cenowe. Za istotny uznaliśmy również tekst Aleksandry Tarki pt. „Firma pożyczająca pieniądze przez internet nie rozliczy strat z wyłudzeń” dotyczący nowego wyroku NSA, w którym sąd rozstrzygnął kwestię rozliczenia w kosztach w CIT strat spółki udzielającej pożyczek online.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Rozliczanie VAT przy zagranicznych zakupach – rozbieżne orzecznictwo sądów” omawiający dwa rozbieżne wyroki WSA dotyczące ważnego problemu związanego z odliczeniem z zagranicznych faktur VAT naliczonego. Ważny jest również tekst pt. „Czy firmy muszą kupić kasy online” tego samego autora.

Istotny jest także artykuł Redakcji INFOR FK pt. „Kiedy korekta PIT za 2018 r.” tłumaczący w jaki sposób można skorygować deklaracje PIT-11. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Czy przedsiębiorca może rozliczyć wydatki na auto, które wykorzystywane jest też prywatnie”, w którym Przemysław Wojtasik omawia interpretację indywidualną dotyczącą rozliczenia wydatków eksploatacyjnych na samochód osobowy będący współwłasnością przedsiębiorcy, który nie został wprowadzony do ewidencji środków trwałych.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Optymalizacje: czy wysyłanie pracowników na samozatrudnienie trzeba zgłosić fiskusowi” dotyczący objaśnień Ministra Finansów w zakresie stosowania przepisów o raportowaniu schematów podatkowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.