TaxPress nr 12/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Koronawirus: CIT-8 – roczne rozliczenie podatku dochodowego odłożone”, w którym autor powołując się na rzecznika Ministerstwa Finansów donosi, że termin na złożenie rocznej deklaracji CIT-8 będzie przedłużony do 31 maja. Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Koronawirus: bez sankcji dla dłużnika w PIT i CIT”.

Ważny jest także artykuł Pawła Rochowicza pt. „Koronawirus: więcej czasu na zawiadomienie o zapłacie na rachunek spoza białej listy VAT” oraz pt. „Koronawirus: zmiana stawek VAT odłożona do 1 lipca 2020”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Koronawirus: nowe ulgi podatkowe dla firm w ustawie antykryzysowej”, w którym autor informuje o podatkowych nowościach, które wprowadza ustawa antykryzysowa oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego „Ekwiwalent za pracę na domowym sprzęcie nie podlega PIT, ale jest kosztem”.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Ustawa antykryzysowa: wszystkie postępowania podatkowe i kontrole będą zawieszone”, w którym autor pisze o uchwalonej w nocy z piątku na sobotę ustawie antykryzysowej, która między innymi przewiduje zawieszenie wszystkich postępowań podatkowych oraz kontroli skarbowych i postępowań w sprawach podatków w sądach administracyjnych na czas stanu zagrożenia epidemicznego i epidemii.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.