TaxPress nr 12/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Redakcji INFOR FK pt. „CIT-8 tylko z podpisem kwalifikowanym” przypominający, że od tego roku podatnicy CIT muszą opatrywać deklaracje podpisami kwalifikowanymi. Za istotny uznaliśmy również tekst Michała Sokołowskiego pt. „Amortyzacja: obniżenie odpisów nie jest nadużyciem podatkowym” omawiający wydaną niedawno opinię zabezpieczającą.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Redakacji INFOR FK pt. „Rozszerzenie split payment od 2020 r.” dotyczący wypowiedzi Minister Finansów o objęciu niektórych branż obowiązkowym systemem podzielonej płatności. Ważny jest również tekst pt. „Biała lista podatników VAT: korzyści, nakazy i sankcje”, w którym Justyna Jarosz informuje, że resort finansów zapowiedział utworzenie tzw. białej listy podatników VAT.

Istotny jest także artykuł Pawła Rochowicza pt. „Danina solidarnościowa: małżeństwo nie uchroni od zapłaty” dotyczący projektu objaśnień o stosowaniu przepisów o daninie solidarnościowej. Zwracamy również uwagę na tekst Zuzanny Piątek pt. „Częstotliwość podróży służbowych nie wpływa na zwolnienie z PIT”.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Nowe przepisy o korygowaniu deklaracji po zakończeniu kontroli celno-skarbowej”, w którym Artur Nowak omawia nowelizację Ordynacji Podatkowej, która weszła w życie na początku 2019 roku.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.