TaxPress nr 11/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „Zeznanie CIT-8 do 31 października”, w którym Alicja Fal informuje, że Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia przedłużający termin na złożenie zeznania CIT-8. Za istotny uznaliśmy również tekst Aleksandry Tarki pt. „Kiedy firma może podpisać z członkiem zarządu dwie umowy i wydatki rozliczać w CIT” dotyczący nowego wyroku NSA w tym zakresie.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Redakcji INFOR FK pt. „Wiążąca informacja stawkowa i zmiana stawek VAT” podający, że Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o VAT wprowadzający tzw. nową matrycę stawek VAT. Ważny jest również tekst Aleksandry Tarki pt. „Rozliczenia VAT przy transakcjach unijnych – wyrok NSA” dotyczący wyroku w którym sąd potwierdził, że organy mogą odmówić zastosowania 0% stawki VAT przy transakcji unijnej jeśli dostawca w momencie składania deklaracji nie był zarejestrowany dla celów VAT UE.

Istotny jest także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „PIT 2018: rozliczanie bitcoinów – podatkowe pułapki”. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Firma może odliczyć wydatki na naukę angielskiego” tej samej autorki, informujący że organy wydają ostatnio interpretacje potwierdzające, że wydatki na kurs języka obcego mogą zostać rozliczone w kosztach pozarolniczej działalności gospodarczej.

Polecamy także lekturę artykułu Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Raportowanie schematów podatkowych: firmy chcą objaśnień prawnych” dotyczący wniosku Rzecznika Średnich i Małych Przedsiębiorstw o wydanie dodatkowych objaśnień w zakresie MDR.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.