TaxPress nr 10/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Mariusza Szulca pt. Podatek od hipotetycznych odsetek zgodny z prawem UE” oraz artykuł Tomasza Ciechońskiego pt. „Pomoc dla Ukrainy. Możesz zapłacić niższy podatek PIT lub CIT”.

Ważne jest też artykuł Aleksandry Tarki pt. VAT przy leasingu auta: bez ważnego powodu nie będzie pełnej preferencji” oraz artykuł Michała Boroń pt. MF wyjaśnia zasady zwolnienia z cła i VAT w kontekście pomocy dla Ukrainy”.

Istotne jest także artykuł Wiesławy Moczydłowskiej pt. Skarbówka nieugięta w sprawie amortyzacji mieszkań” oraz artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. Fiskus zarabia na brakach kadrowych. PIT od nagrody w konkursie na pracownika”.

Polecamy też tekst Przemysława Wojtasika pt. „Źle wybrałeś podatek? Załóż nowy biznes”, w którym autor przedstawia interpretacje potwierdzające, że podatnik w celu zmiany formy opodatkowania w ciągu roku, może założyć nową firmę, nawet pod tą samą nazwą.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.