TaxPress nr 10/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Opodatkowanie komplementariuszy dopiero po zakończeniu roku obrotowego” oraz Sławomira Buszko pt. „Będzie więcej czasu na sporządzenie dokumentacji cen transferowych”.

Ważny jest też artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Nowe zasady wystawiania faktur już od października 2021 roku” oraz artykuł Jonasza Kopczyka pt. „Możliwość rezygnacji z kasy tylko w odniesieniu do części sprzedaży”, w którym autor opisuje interpretację podatkową, o którą wystąpiła spółka twierdząca, że realizując sprzedaż stacjonarnie oraz internetowo może zrezygnować z częściowej ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

Istotny jest także artykuły Tomasza Ciechońskiego pt. „Jak odliczyć darowiznę w PIT w 2021 r.? Nowe przepisy promują walkę z pandemią koronawirusa” oraz Iwony Bonieckiej pt. „Ekwiwalenty dla pracowników związane z pracą zdalną bez PIT”.

Polecamy też tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Fiskus chętniej nakłada mandaty karne za drobne przewinienia”, w którym autorka informuje o podwyższeniu maksymalnej wysokości mandatów karnych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.