TaxPress nr 10/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Spółka nie musi rozliczać wynagrodzenia z zaniżonego kontraktu”, omawiający nowy wyrok NSA w zakresie konieczności zapłaty CIT od wynagrodzenia zasądzonego spółce po wielu latach po wykonaniu usługi. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „CIT za 2018 r. – jakie deklaracje i załączniki po raz pierwszy”, w którym Redakcja INFOR FK przypomina, że w związku z licznymi zmianami w ustawie o CIT zmieniły się również niektóre deklaracje i załączniki.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Pawła Rochowicza pt. „Split payment: podzielona płatność ma być dopuszczalna także przy użyciu rachunków walutowych i z użyciem kart płatniczych” dotyczący objęcia niektórych branż obowiązkowym systemem podzielonej płatności. Ważny jest również tekst Aleksandry Tarki pt. „Cesja długów bez VAT, ale z PCC – wyrok WSA”, informujący o wyroku rozstrzygającym kwestię kwalifikacji zakupu wierzytelności jako odpłatnego świadczenia usług w rozumieniu ustawy o VAT.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Samochód w firmie – korzystne dla podatników objaśnienia MF ws. rozliczania wydatków na auta” przytaczający stanowisko ministerstwa finansów w zakresie najważniejszych pytań związanych z rozliczaniem wydatków na samochody osobowe. Zwracamy również uwagę na tekst Bartłomieja Łukasika pt. „Wynagrodzenie dla prokurenta spółki – co z zaliczkami na PIT” dotyczący wydanej niedawno interpretacji indywidualnej.

Polecamy także lekturę artykułu Anny Kubicz pt. „Raportowanie schematów podatkowych – MDR: jakie formularze należy złożyć” informujący o obowiązkach związanych ze składaniem deklaracji MDR.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.