TaxPress nr 09/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Barbary Sawko pt. Co zmieni się w sprawozdaniach finansowych” oraz artykuł Jakuba Beym pt. „Polski Ład – uwaga na zbliżające się terminy w cenach transferowych”.

Ważne jest też artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. Wynajem może być z 8-proc. VAT” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. Podzielona płatność VAT może zostać na dłużej”.

Istotne jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. Prawie 700 tys. firm składa PIT do 28 lutego” oraz artykuł Krzysztofa Bałękowskiego pt. Zwrot kosztów dojazdu to przychód pracownika”.

Polecamy też tekst Doroty Gajos-Kaniewskiej pt. „MF: bank ujawni tajemnicę tylko w przypadku podejrzewanego”, w którym autorka informuje, że od 1 lipca 2022 roku organy KAS otrzymają dostęp do informacji bankowych podatników, wobec których będzie prowadzone postępowanie przygotowawcze.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.