TaxPress nr 09/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Marcina Szymankiewicza pt. „Jaki VAT i CIT przy zaliczce na roboty budowlane” oraz Aleksandry Kiełtyka pt. „Kiedy stawek amortyzacyjnych nie można modyfikować”, w którym autorka informuje o zmianach w zakresie modyfikacji stawek amortyzacyjnych przez przedsiębiorców działających w Specjalnych Strefach Ekonomicznych oraz w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Ważny jest też artykuł Piotra Andrzejaka pt. „Zmiany w zasadach opodatkowania VAT usług” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Skarbówka miesza przy wystawianiu not i faktur korygujących”.

Istotny jest także artykuły Aleksandry Tarki pt. „Podatek solidarnościowy. Fiskus nie ma podstaw do ograniczenia uprawnień podatnika” oraz Przemysława Wojtasika pt. „Darowizna w rocznej deklaracji PIT”.

Polecamy też tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Urząd skarbowy wreszcie daje ulgę okradzionym”, w którym autorka informuje o najnowszej interpretacji wydanej przez Dyrektora KIS, zgodnie z którą skradzione podatnikowi towary nie stanowią dla niego przychodu.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.