TaxPress nr 08/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Estoński CIT. Podatek od aut, nawet gdy wspólnik z nich nie korzysta” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Podatek u źródła. Problem z brakiem formularzy narasta”.

Ważne jest też artykuł Marcina Szymankiewicza pt. „VAT od eksportu usług rozlicza zagraniczny kontrahent” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Od kwietnia nowa wersja struktury JPK FA”, w którym autor informuje, iż na stronie KAS pojawiła się dostosowana do obecnego stanu prawnego nowa wersja schematu i broszury dla struktury JPK FA.

Istotne jest także artykuł Łukasza Zalewskiego pt. „Kto zapłaci PIT, nie może zrzucać odpowiedzialności na płatnika ” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Przychody z poleceń rozliczane jak ze zleceń”.

Polecamy też tekst Przemysława Wojtasika pt. „Jak rozliczyć działalność w 2022 r. Zostało coraz mniej czasu”, w którym autor przypomina, iż do 21 lutego przedsiębiorcy muszą wybrać formę opodatkowania.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.