TaxPress nr 08/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Mariusza Szulca pt. „Podatnicy CIT dostaną więcej czasu na rozliczenie się z podatku za 2020 r.” oraz Przemysława Wojtasika pt. „Spadły dochody: zmień sposób uiszczania podatku i zrezygnuj z uproszczonych zaliczek”.

Ważny jest też artykuł Pawła Rochowicza pt. „Finansowanie handlu to usługa – interpretacja ogólna MF ws. kart paliwowych wydawanych leasingobiorcom” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Resort finansów szykuje SLIM VAT 2”, w którym autor donosi o rozpoczęciu przez Ministerstwo Finansów prekonsultacji dotyczących pakietu zmian w przepisach o VAT.

Istotny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego oraz Krzysztofa Sobczaka pt. „MF: Zaliczki na PIT pobrane za styczeń odroczone do sierpnia” oraz Przemysława Wojtasika pt. „PIT. Przedsiębiorcy zaczekają na zeznanie”.

Polecamy też tekst Pawła Rochowicza pt. „Paulina Karpińska-Huzior: ulgi kryzysowe kłopotliwe dla firm”, w którym w wywiadzie z ekspertką Pauliną Karpińską-Huzior porusza kwestie dotyczące ulg otrzymanych przez przedsiębiorców w związku z kryzysem koronawirusa oraz ewentualnych ryzyk podatkowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.