TaxPress nr 08/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Żel i maska na wirusa w podatkowych kosztach firmy”, w którym autor porusza zagadnienie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków związanych z zakupem środków ochrony przed chorobą. Za istotny uznaliśmy również tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „MF przedstawiło wzór informacji zastępczej”.

Ważny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „MF udostępniło wyszukiwarkę wiążących informacji stawkowych”. Polecamy także Państwa uwadze tekst Patrycji Dudek pt. „Fiskus nie podzieli się VAT nadpłaconym przez klientów”, w którym autorka opisuje interpretację dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej dotyczącą wystąpienia do urzędu skarbowego o zwrot nadpłaconego VAT, który był wynikiem omyłkowego zawyżenia cen sprzedawanych artykułów.

Istotny jest także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Informatyk zapłaci 8,5 procent ryczałtu w PIT – interpretacja podatkowa” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego „Ministerstwo Finansów nie podwyższy drugiego progu w PIT”.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „NSA: skarbówka może blokować konto”, w którym autorka opisuje wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, w którym fiskus wygrał spór o przedłużenie blokady konta podatnika.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.